IZVĒLNE
PREČU GROZS

reQnet: CO2 / Hidro modulis

reQnet: CO2 / Hidro modulis
reQnet: CO2 / Hidro modulis
Cena ar PVN: 
443.01€
Bez PVN: 366.12€
  • Pieejamība: 2-3 nedēļu laikā
  • Preces kods: CO2 / Hidro modulis

ReQnet CO2 / Hidro modulis mēra oglekļa dioksīda koncentrācijas līmeni un mitrumu ēkā. Tas ļauj automātiski darbināt iekārtu, pamatojoties uz gaisa kvalitāti mājoklī. Paredzēts pašmontāžai vadības paneļa iekšpusē.

Kāpēc jums jākontrolē ventilācija?

Ventilācijas galvenais uzdevums ir uzturēt pēc iespējas labāku gaisa kvalitāti ēkā. Mehāniskās ventilācijas galvenais uzdevums ir nosūkt izlietoto ēkas gaisu un piepludināt svaigu gaisu. Tomēr vajadzība pēc svaiga gaisa dažādos dienas periodos ir atšķirīga un mainās  visas diennakts garumā. Tāpēc, lai ventilācija pildītu pamatuzdevumu, tās efektivitāte ir pienācīgi jākontrolē.

Slikta ventilācijas vadība un tās ietekme

Ja notiek pārāk maza gaisa apmaiņa telpā, palielinās oglekļa dioksīda un citu piesārņojumu koncentrācija. Tas galu galā novedīs pie ievērojamas gaisa kvalitātes pasliktināšanās, kas negatīvi ietekmēs iedzīvotāju labklājību un veselību.

Tad kāpēc gan nevēdināt vairāk?

Pārāk intensīva telpu ventilācija ziemā izraisīs strauju gaisa mitruma samazināšanos, kas negatīvi ietekmēs dzīves komfortu. Gaisa apmaiņa, kas pārsniedz nepieciešamo, galvenokārt:

  • Ziemas periodā radīs pārāk sausu gaisu
  • Radīs lielākus siltuma zudumus
  • Ātrāk piesārņos filtrus
  • Veicinās lielāku ventilatoru enerģijas patēriņu
  • Radīs lielāku troksni

Kā pareizi vēdināt?

Uzstādot ventilācijas iekārtu mājā, tā parasti tiek lietota manuāli vai pēc nedēļas grafika, kurā mēs definējam ar kādu jaudu iekārta darbosies katrā diennakts laikā. Tomēr praksē lielākoties cilvēki izmanto tikai manuālo režīmu, jo ir grūti paredzēt piemēram, kurā laikā un cik daudz cilvēku atradīsies mājās. Cilvēka deguns tomēr nav īpaši jutīgs, un mēs, piemēram, nevaram noteikt oglekļa dioksīda koncentrāciju gaisā. Tas ir atkarīgs no mūsu garastāvokļa, koncentrēšanās un no tā, kā mēs gulējām naktī. Tāpēc manuālā vadība ir tik populāra.

Kāds ir risinājums?

Risinājums ir automātiska vadība, pamatojoties uz ēkā notiekošo. CO2 / Hidro modulis ir tieši paredzēts tam, lai notiktu automātiska un ļoti precīza ventilatoru apgriezienu kontrole bez lietotāja iejaukšanās.

Kā darbojas automātiskā vadība?

Elpojot, cilvēks patērē skābekli un ražo oglekļa dioksīdu. Pamatojoties uz to, sistēma analizē mājsaimniecībā notiekošo un darbojās pēc īpaša algoritma. Kad mājā palielinās CO2, iekārta, atbilstoši koncentrācijas līmenim, automātiski palielina ventilatoru apgriezienus. Modulis atpazīst arī to, ka piemēram tiek gatavots ēst, ejam dušā vai izkaram mitru veļu, kas palielina mitruma līmeni telpā. Tas viss pateicoties tam, ka sistēma mēra vidējo mitrumu telpā un var reaģēt pat uz minimālām mitruma izmaiņām jebkurā gada laikā.

Pietiek ar vienu vai nepieciešami vairāki sensori?

Vai ir iespējams kontrolēt rekuperatora efektivitāti, zinot tikai vidējo gaisa kvalitātes vērtību mājās? Jā, protams! Tas ir daudz grūtāk, taču, pateicoties īpaši izstrādātam algoritmam,  ar šo sensoru tas ir iespējams daudz precīzāk nekā ar jebkura cita ražotāja. Paškalibrējošie CO2 / Hidro sensori ir ļoti dārgi, tāpēc to uzstādīšana katrā telpā ir ekonomiski nepamatota.

Kā rekuperators zina, ka vienā telpā CO2 koncentrācija ir lielāka un citā mazāka?

ReQnet algoritms atpazīst CO2 līmeņa paaugstināšanās un samazināšanās tendences visā ēkā! Tā kā tiek ventilēta visa māja kopumā,  koncentrācija izlīdzinās un tās līmenis samazinās. Tāpēc modulis analizē parametrus un izvēlās tādu darbības algoritmu, lai sasniegtu iespējami labākos apstākļus visās telpās.

Tātad, ko mēs iegūstam no automātiskās veiktspējas kontroles?

  • Enerģijas ietaupījumu – rekuperators darbojas atbilstoši tam, kas notiek mājās
  • Autonoma darbība – galu galā mums nav katru dienu jādomā kā kontrolēt iekārtas darbību
  • Augstāka gaisa kvalitāte mājās – tas palielina dzīves komfortu un veselību

Rakstīt atsauksmi

Piezīme: HTML netiek atbalstīts, lūdzu izmantojiet standarta tekstu!
Slikts Labs
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai uzlabotu portāla lietošanas pieredzi un nodrošinātu ērtāku darbību. Turpinot lietot portālu, Tu apliecini, ka piekrīti sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar sīkdatņu noteikumiem.